نقد ادبی کتاب زنده به گور

نقد ادبی کتاب زنده به گور 1

انجمن ادبیات داستانی شهریار برگزار کرد؛ رونمایی از دو کتاب داستانی هفته دفاع مقدس

افروز نیوز- انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار در ایام هفته دفاع مقدس با برگزاری جلسه نقد ادبی کتاب “زنده به گور” و رونمایی از دو اثر داستانی “از منظری دیگر” و “کمین” رونمایی کرد.
  
کتاب داستان “زنده به گور” کاری گروهی و مشترک از انجمن های داستان نویسی شهرستان شهریار، اندیشه و صفا دشت، اثر 13نویسنده و اهتمام ویژه عباس عابد ساوجی (یکی از رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس که آثار زیادی در زمینه دفاع مقدس به چاپ رسانده است) در فرهنگسرای استاد شهریار از طرف استاد جعفر حاجی کریم نظری، مدیر مسئول انتشارات نظری و عضو هیات مدیره ناشران دفاع مقدس ، مورد نقد ادبی قرار گرفت.
 
در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای استاد شهریار و با حضور سردار اسلامی ریاست اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز، سردار جانباز و آزاده شهاب الدین رضایی مفرد، آزاده جانباز محسن فلاح، آزاده سرافراز مهندس مهدی زارعی، مهندس خورشیدی فر شهردار منطقه کهنز، سرکار خانم دهباشی از امور بانوان فرمانداری شهرستان شهریار، سرکار خانم اشرف السادات سادات مسئول انجمن ابیات داستانی شهرستان شهریار، استاد قاسم نخجوانی مسئول انجمن ادبی مکتب شهریار، استاد احمد فرجی ریاست انجمن شعر و ادب شهرستان شهریار، حق پرست ریاست کانون بسیج هنرمندان شهرستان شهریار که زحمات زیادی در این راستا متحمل شد،  امیرحسین بغدادی مسئول انجمن سینمای جوانان شهرستان شهریار، اعضای انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و همچنین اعضای انجمن ادبی مکتب شهریار برگزار شد، علاوه بر نقد ادبی کتاب “زنده به گور” از دو اثر داستانی عباس عابد ساوجی با عنوان “کمین” و “منظری دیگر”  رونمایی بعمل آمد.
شایان ذکر است در ابتدای این مراسم سرکار خانم سمیه عابد سخنگوی انجمن ادبات داستانی شهرستان شهریار قطعه ادبی زیبایی را قرائت نمود و در ادامه نوجوان هنرمند سرکار خانم حدیثه تیرماهی ابیاتی از لسان الغیب حافظ شیرازی را آغازگر برنامه کرد.
استاد قاسم نخجوانی مسئول انجمن ادبی مکتب شهریار قطعه شعری در راستای رشادت های دلاور مردان دفاع مقدس سرود و در ادامه پرویز امینی داستانی با عنوان “آفا محسن، از شهادت تا اسارت” که مربوط به نوع شهادت و اسارت آزاده جانباز محسن فلاح است و اتفاقا در مراسم حضور داشت را برای حاضرین اجرا کرد و در ادامه این آزاده سرافراز با حضور در جایگاه خاطراتی از آن دوران را بازگو نمود.
 
در ادامه برنامه سردار ابوالفضل اسلامی از جانبازان و یادگاران دفاع مقدس و ریاست اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز در جایگاه قرار گرفت و دقایقی از اهمیت و نقش موثر دفاع مقدس در تحکیم و تثبیت انقلاب اسلامی سخنانی ایراد کرد.
آخرین برنامه این مراسم اختصاص به تقدیر از فعالین عرصه داستانی شهریار داشت.
ذکر این نکته ضرورت دارد؛ مراسم مذکور کاری بود از انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار که با حمایت انجمن ادبیات بسیج هنرمندان استان تهران و شهرستان شهریار، انتشارات نظری و حنظله، اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان البرز، اداره حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس جنوب غرب استان تهران و مجموعه فرهنگسرای استاد شهریار برگزار گردید.
روابط عمومی انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ضمن تشکر از مدعوین و حاضرین در این مراسم، تشکر ویژه ای داشت از استاد شهرام درویش دبیر انجمن ادبی مکتب شهریار که به عنوان مجری برنامه و همچنین قرائت اشعار زیبا و تاثیر گذار زحمات زیادی متحمل شد. همچنین از زحمات سرکار خانم ها یاسمن شکری و مرضیه بیگ وردی نیز جهت عکاسی از مراسم تشکر می گردد.

  • نقد ادبی کتاب زنده به گور 2
  • نقد ادبی کتاب زنده به گور 3
  • نقد ادبی کتاب زنده به گور 4
 

پست های مرتبط

پیام بگذارید